Резултати от конкурса по превод от немски език на името на проф. Борис Парашкевов

Резултати от Втори конкурс за превод от немски език на името на проф. д-р Борис Парашкевов

Във Втория конкурс за превод от немски език на името на проф. д-р Борис Парашкевов се включиха 10 участници. В рубриката „Проза“ бяха предадени 6 превода, а в рубриката „Хуманитаристика“ - 7.

След обсъждане на преводите журито в състав доц. д-р Ренета Килева-Стаменова, гл. ас. д-р Христо Станчев, гл. ас. д-р Иван Попов единодушно реши:

В рубриката „Проза“ се присъжда:

Награда за най-добър превод на Ния Спасова, студентка втори курс, специалност Немска филология с избираем модул „Скандинавски езици“

В рубриката „Хуманитаристика“ се присъжда

Награда за най-добър превод на Иван Стоянов, студент от втори курс, специалност Немска филология с избираем модул „Скандинавски езици“

Наградите за отличените в конкурса студенти са предоставени от Германската служба за академичен обмен (DAAD) чрез лектора по немски език в катедра „Германистика и скандинавистика“, г-жа Жаклин Дибала, и ще бъдат връчени на 29.05 2023 г., 14.00 ч.,  в Заседателна зала №1.

Благодарим на всички участници в конкурса и им пожелаваме бъдещи успехи в изкуството на превода!