Семинар „Кай Мунк в контекста на датската литература на периода между световните войни“

Публикувано на април 24, 2023 |

Катедрата по германистика и скандинавистика и Центърът за научни изследвания и информация „Ханс Кристиан Андерсен“ на СУ „Св. Климент Охридски“ организират съвместно с изследователския център „Кай Мунк“ на Олборския университет семинара „Кай Мунк в контекста на датската литература от периода между двете войни“.

Семинарът е посветен на живота и творчеството на изявения датски журналист, драматург, поет и прозаик Кай Мунк в контекста на датската литература на 30-те и 40-те години на XX век. Участие в конференцията ще вземат проф. д-р Сьорен Досенроде, проф. д-р Петер Йорстрьом (Олборски университет), маг. Нилс Йорен Лангкиле (Изследователски център „Кай Мунк“), проф. д-р Йохан де Мюлиус (Южнодатски университет) и проф. д-р Ана Мария Мартинс да Коста Сантос Лангкиле заедно с преподаватели от специалност „Скандинавистика“. Семинарът ще бъде открит на 25 април 2023 г. в 10.00 ч. в Конферентната зала на Ректората на СУ „Св. Климент Охридски“. Работният език на семинара ще бъде английски.

Програма на семинара „Кай Мунк в контекста на датската литература от периода между двете войни“