Награждаване на победителите в конкурса за есе на датски език

Публикувано на юни 5, 2022 |

На 30 май 2022 г. в зала „Северна звезда“ в Софийския университет се състоя награждаването на победителите в конкурса за есе на датски език, ежегодно  организиран от Центъра за научни изследвания и информация „Ханс Кристиан Андерсен“ към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ в сътрудничество с Посолство на Кралство Дания в София. Тази година темата на конкурса бе „С какво ви е вдъхновила кралица Маргрете II?“, свързана с петдесет годишнината от коронацията на Н.В. Кралицата, отбелязвана през 2022. В конкурса участваха студенти от специалност Скандинавистика, изучаващи датски език. Отличени бяха следните победители в конкурса:

Габриела Атанасова, III курс – първа награда

Живко Богдански, IV курс – втора награда

Моника Цветкова, II курс – трета награда

Велислав Великов, II курс – специална награда

Н. Пр. Йес Брогорд Нилсен награди лично победителите в конкурса и проведе разговор със студентите и преподавателите от специалност Скандинавистика.

Бихме искали да изразим благодарността ни към Посолство на Кралство Дания за отличното сътрудничество, както и на участниците в конкурса. Честито на печелившите, а на всички студенти пожелаваме успех!