Резултати от 1-ви Конкурс за превод от немски език на името на проф. д-р Борис Парашкевов

Публикувано на май 20, 2022 |

В 1-ви Конкурс за превод от немски език на името на проф. д-р Борис Парашкевов се включиха 10 участници. В рубриката „Проза“ бяха предадени  9 превода, а в рубриката „Хуманитаристика“ - 6.

След обсъждане на преводите журито в състав доц. д-р Ренета Килева-Стаменова, гл. ас. д-р Христо Станчев, гл. ас. д-р Иван Попов, ДААД-лектор Жаклин Дибала единодушно реши:

В рубриката „Проза“ се присъждат:

Награда за най-добър превод на Ния Спасова – студентка 1-ви курс, специалност Немска филология с избираем модул „Скандинавски езици“

Поощрителна награда на Магдалена Виденова – ученичка 12-ти клас в Немска езикова гимназия “Гьоте”, гр. Бургас

В рубриката „Хуманитаристика“ се присъжда

Награда за най-добър превод на Вероника Делчева – студентка 1-ви курс, специалност Немска филология с избираем модул „Скандинавски езици“

Честито на отличените!

Наградите за отличените в конкурса са предоставени от Германската служба за академичен обмен (DAAD) чрез лектора по немски език в катедра „Германистика и скандинавистика“, г-жа Жаклин Дибала.

Благодарим на всички участници в конкурса и им пожелаваме бъдещи успехи в изкуството на превода!