Лекция на Н. Пр. Кристина Кувая, посланик на Финландия в България

Публикувано на април 28, 2023 |

На 27-и април 2023 г. в Зала 1 на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ посланикът на Финландия в България Н.Пр. Кристина Кувая изнесе лекция с презентация на тема „Fair, Functional, Fun = Finland“. Събитието бе организирано от специалност „Скандинавистика“, Катедра по германистика и скандинавистика, СУ, и посолство на Финландия в България. Участие в дискусията след лекцията взеха преподаватели и студенти от различни специалности. Бе проведена викторина с въпроси за Финландия, а победителите в нея получиха награди. Посолството на Финландия дари финландски книги в превод на български език на библиотека „Нордика“, специализирана за нордска литература и филиална на Университетска библиотека „Св. Климент Охридски“.